Новини

Підписатись на розсилку

Щодо організації ХХХХIII Міжнародного Конгресу Апімондії у вересні 2013 року в місті Київ.

Центральна публікація минулого номера газети «Пасека, Пчела, Здоровье» (№ 19 (163), жовтень 2010) «Куда уедет «Круг»?, присвячена 7-му «Бджолярському кругу»,  містила, зокрема,  детальну стенограму першого в історії цього заходу виступу Президента Спілки Пасічників України Леоніда Івановича Боднарчука.

Я цього року не змогла відвідати зібрання у Василя Олексійовича Соломки, бо саме була у Любляні (Словенія) , на 3-му Міжнародному форумі з апітерапії та якості продуктів бджільництва Apimedica & Apiquality 2010, який проводила Міжнародна Федерація Бджільницьких Асоціацій « Апімондія». В рамках форуму відбулася також Перша Міжнародна Конференція бджільницьких асоціацій, на якій було підписано керівниками бджільницьких асоціацій різних країн світу рамковий Протокол з визнання медоносної бджоли видом, що знаходиться під загрозою – перший крок до історичного Акту, що повинен відбутися на Конгресі 2013 в Києві. Про участь Братства Бджолярів України у цій Конференції, та взагалі про все цікаве, що відбувалося у Словенії я розповім у окремій статті, в одному з наступних номерів газети ППЗ.

Через кілька днів після повернення до України, я отримала випуск газети із зазначеною статтею і, на своє здивування, ознайомившись з доповіддю Президента Спілки Пасічників, знайшла у ній цілий ряд неточностей, що можуть сформувати у читачів не зовсім правильнее уявлення про майбутній Конгрес Апімондії та про те, які кроки робляться і мають бути зроблені для належного його проведення.

Ми з Леонідом Івановичем одразу ж зустрілися, обговорили ситуацію і домовилися про те, що подана раніше інформація має бути уточнена – для того, щоб у бджільницької аудиторії була об’єктивна картина стану та деталей підготовки до цієї найважливішої в історії нашої галузі події.

Перш за все хочу зазначити, що Організаційний комітет XXXXIII Міжнародного Конгресу Апімондії не є державною структурою і жоден з його членів не перебуває на державній службі. Це просто ініціативне об'єднання людей, які представляють різні громадські та ділові структури, які мають спільний погляд на майбутнє українського бджільництва і які поставили собі мету вибороти для України право проводити Міжнародний Конгрес у 2013 році. Формальне право на це забезпечене не участю держави Україна, а членством у Міжнародній Федерації "Апімондія" двох українських бджільницьких організацій, а саме Братства Бджолярів України та Спілки пасічників України, голови яких є відповідно Президентом та Віце-Президентом Оргкомітету.

Склад Організаційного Комітету було погоджено Листом-угодою (Letter of Agreement) між представниками Братства, Спілки та організацій – офіційних партнерів, з одного боку, та Виконавчим Комітетом Апімондії з іншого ще напередодні фінального голосування Генеральної Асамблеї Апімондії, 16 вересня 2009 року у Монтпельє (Франція). Згідно багаторічних принципів Апімондії, Оргкомітет було сформовано не стільки за представницькими, скільки за професійними ознаками, адже Конгрес Апімондії – це велика і комплексна подія, і щоб організувати його необхідна участь не тільки професіоналів бджільництва, але і людей, що розуміються на адмініструванні, маркетингу, логістиці, фінансовому управлінні, організації масових заходів, туризмі, тощо.

Ось офіційний склад Організаційного Комітету ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії, затверджений Президентом та Генеральним Секретарем Всесвітньої Федерації Бджільницьких Асоціацій:

Рішення Генеральної Асамблеї Апімондії, що 92 голосами із 166 постановила дати право на проведення 43 Конгресу в 2013 році в Україні у м. Києві спільно Братству Бджолярів України та Спілці Пасічників України фіксує саме такий склад Організаційного Комітету.

При цьому ми з Леонідом Івановичем одностайні у думці, що у роботі Оргкомітету повинні брати участь як посадові особи, що забезпечать підтримку держави, так і визнані авторитети галузі. Для цього Статутом Оргкомітету передбачено спеціальний орган – Наглядову Раду, що отримує регулярні звіти про діяльність Оргкомітету та вносить свої рекомендації. Також при Оргкомітеті створюється низка робочих груп, кожна з яких координується відповідним членом Оргкомітету:

  1. Співпраця зі спонсорами та партнерами. Координатори – Васильківська Т. Ю., Боднарчук Л.І.
  2. Підготовка показових об’єктів. Технічні професійні тури. Координатори –Боднарчук Л. І. , Васильківська Т.Ю.
  3. Підготовка та проведення наукових заходів, конференцій. Координатор – Мельничук С. Д. (Національний Університет Біоресурсів та Природокористування, Директор Національної Лабораторії якості та безпеки продукції АПК)
  4. Виставка (ApiExpo ). Координатор – Ткаченко А. В. (Президент Міжнародного Виставкового Центру)
  5. Змагання Конгресу. Конкурси. Культурна програма. Координатор – Гук М. В. (Член Правління ВГО «Братство Бджолярів України»)
  6. Маркетинг. Інформаційна служба. Реклама. Сувеніри. Координатор – Рифяк. Ю. Т. (Член Правління ВГО «Братство Бджолярів України»)
  7. Готелі, транспорт та туристичні заходи. Координатор – Підмогильний С. І. (Директор туристичної компанії «Терра Інкогніта»)
  8. Технічна та адміністративна робота. Візові процедури. Волонтерська служба. Координатор – Харковенко А.Д. (Член Правління ВГО «Братство Бджолярів України»)
  9. Організація зустрічей. Документація. Координатор – Шмуля С.О. (Член Правління ВГО «Братство Бджолярів України»)

Цей перелік не є вичерпним.

Щодо фінансової частини. Безумовно, фінансування бджільницьких об’єктів, що знаходяться на бюджетному утриманні, зокрема ННЦ «Інститут Бджільництва ім. П. І. Прокоповича», кафедра бджільництва Національного університету біоресурсів та природокористування, кафедра аптечної технології ліків Національного Фармацевтичного Університету, та інші об’єкти, перераховані у листі Леоніда Івановича Боднарчука до Прем’єр-міністра, є важливим питанням і підготовка до Конгресу Апімондії є чудовою нагодою поставити це питання перед державною владою. Більше того, оскільки роботи з підготовки згаданих об’єктів до відвідання делегатами Конгресу Апімондії займуть чимало часу, пріоритетність отримання коштів на це не викликає жодних сумнівів. Однак у цьому контексті важливо розуміти, що фінансування даних об’єктів не є безпосередньо фінансуванням проведення Конгресу Апімондії. Це побічні проекти, які можна порівняти з інвестиційними. При цьому хочу наголосити, що в проекті бюджету Конгресу, погодженому в рамках заявки України з виконавчими органами Апімондії, передбачено гранти від державних органів на суму 230 000 євро, з яких 100 000 надає уряд (Президент, Міністерство аграрної політики, Міністерство культури і туризму), 50 000 - місто (Київська міська та обласна державні адміністрації), 80 000 – профільні інституції (ННЦ «Інститут Бджільництва ім. П. І. Прокоповича», Національний університет біоресурсів та природокористування та ін..) – в рамках їх бюджетного фінансування. Однак ці кошти складають менше 20% загального бюджету Конгресу. Як ми уже зазначали на прес-конференції на УНІАН у вересні минулого року, Конгрес Апімондії не повинен стати черговим тягарем для нашої і так не дуже багатої держави. Більшу частину коштів на його проведення ми розраховуємо залучити від спонсорів та учасників. З боку держави набагато важливішою є організаційна підтримка: спрощення візового та митного режиму для делегатів Конгресу, надання об’єктів Києва для проведення заходів, забезпечення охорони, участь офіційних осіб в церемоніях, надання гарантійної підтримки інвесторам, які мають бажання вкласти гроші в бджільницьку галузь України та багато іншого. А бюджетні гроші хай краще держава виділить на субсидії бджолярам, яких ті вже давненько не бачили, та на підтримку вітчизняного експорту продуктів бджільництва!

Я дуже хочу, щоб всі наші бджолярі зрозуміли, що вся багаторічна робота, яка ведеться на міжнародному рівні Братством Бджолярів України і результатом якої є виборене право проводити Конгрес Апімондії в Україні в 2013 році, направлена на єдине завдання: підняття галузі бджільництва на рівень пріоритетної в АПК і, відповідно - на ріст благополуччя кожного бджоляра. І тому наше завдання до 2013 року не полягає в тому, щоб просто «причепурити» окремі бджільницькі заклади чи господарства за державний кошт для показу гостям і учасникам Конгресу. Метою є залучити до нашої галузі внутрішніх та зовнішніх інвесторів: для розбудови галузі, для створення перспектив наступним поколінням пасічників, для закріплення за Україною статусу Світової Медової Держави. Представлення Бджільницької України на Конгресах в Австралії (2007) та у Франції (2009) вже зацікавило інвесторів з Кореї, Китаю, Німеччини, які сьогодні готові співпрацювати з Україною. Це наш шанс перетворити бджільництво на сучасну, стабільну та зростаючу галузь. Ми повинні використати цю можливість на всі сто, бо це стосується кожного українця, що пов’язує своє майбутнє з бджільництвом.

Нарешті, хочу коротко проанонсувати три програми, над якими ми зараз активно працюємо, аби дати можливість якомога більшій кількості вітчизняних бджолярів, науковців, підприємців та інших діячів медової галузі побувати на Конгресі Апімондії та взяти участь в підготовці Конгресу 2013 у Києві.

  1. Найцікавіше в українському бджільництві на Конгресі Апімондії 2011 в Буенос-Айресі (Аргентина). Винаходи, якісна продукція, цікаві художні вироби і т.д. – половина з 50 м2 українського стенду на АпіЕскпо 2011 буде сформована кращими досягненнями українського бджільництва. Надсилайте заявки до Оргкомітету!
  2. Конкурс показових об’єктів та інвестиційних. Відчуваєте, що ваше господарство достойне прийняти гостей Апімондії 2013? У Вас є шанс не тільки увійти до офіційної програми пре- та пост-турів 43 Конгресу, але й отримати інвестиції для реалізації цікавих та перспективних ідей.
  3. Внесок за участь в розстрочку. Ми хочемо, щоб на найбільшому бджільницькому святі зміг побувати кожен. Тому розмір повного внеску ( на весь період Конгресу і на всі заходи ) при ранній реєстрації на Конгресі 2013 у Києві буде найнижчий в історії Апімондії – 150 євро. Однак ми розуміємо, що для багатьох наших бджолярів і це – чималі гроші. Тому тільки українським бджолярам ми дамо можливість сплатити вступний внесок частинами: по 65 гривень на місяць протягом 2011-2012 років.

В даний час триває робота над офіційним сайтом підготовки до Конгресу – www.apimondia2013.org.ua. Невдовзі він стане доступним україно - та російськомовній аудиторії, а теперішня англомовна версія переміститься на www.apimondia2013.com. На цьому сайті ми, зокрема, розмістимо повний перекладений текст Листа-угоди та витяг з протоколу голосування Генеральної Асамблеї Апімондії, проект бюджету Конгресу та багато іншої цікавої інформації. Тих із читачів газети «ППЗ», кому цікаво ознайомитися з цими документами перш, ніж сайт з’явиться в Інтернет, а також усіх, хто має бажання долучитися до роботи Організаційного Комітету, ми просимо писати на нашу електронну скриньку чи телефонувати.

Тетяна Васильківська
Президент Організаційного Комітету
XXXXIII Міжнародного Конгресу Апімондії,
Голова Правління ВГО «Братство Бджолярів України»