ХХХХІІІ Міжнародний Конгрес Апімондії
- Час проведення – 29 вересня - 4 жовтня 2013 року.
- Місце проведення – Міжнародний Виставковий Центр, що знаходиться за адресою: Броварський проспект 15, м. Київ.
- Девіз кампанії з просування – «Відкрийте європейський Медовий Край» (Discover the European Honeyland).
- Основні переваги – найпрестижніший, наймасовіший та всеохоплюючий захід в бджільництві, не тільки вітчизняному, а й світовому.
- Розміри події – третій за масштабом, після пісенного конкурсу Євробачення 2005 року та Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, захід в Україні.
- Організатори – Організаційний Комітет ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії, що сформований Листом–угодою (підписаний 16 вересня 2009 року, набув чинності 19 вересня 2009 року) та складається з однієї сторони – із представників Міжнародної Федерації бджільницьких Асоціацій Апімондії та з другої сторони – із представників від України: членів національних бджільницьких організацій ВГО «Братство бджолярів України» і ГО «Спілка пасічників України», а також – Директора Української лабораторії якості та безпеки продукції АПК, Директора Міжнародного Виставкового Центру та Директора Туристичної компанії «Терра Інкогніта».
- Офіційна підтримка 2009 рік - Підтримка представлена з боку урядових структур – направлені були офіційні листи на ім’я Президента Апімондії від Президента України, Прем’єр-міністра України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури і туризму України, Київської міської Адміністрації; з боку наукових структур – від Національного університету біоресурсів та природокористування України, Української лабораторії якості та безпеки продукції АПК; з боку авіаперевізника – від Міжнародних Авіаліній України; з боку туристичної компанії – від Туристичної компанії «Терра Інкогніта»; з боку Виставкової компанії – від Міжнародного Виставкового Центру.
- Офіційна підтримка 2011 рік - 6 червня 2011 року Президент України Віктор Федорович Янукович видав Розпорядження про підтримку проведення Конгресу Апімондії 2013 в Україні.
- Організаційний Комітет XXXXIII Міжнародного Конгресу Апімондії отримав лист підтримки від Прем'єр Міністра України М. Я. Азарова. Міністерство аграрної політики та продовольства Україні підписало з Організаційним Комітетом 14 липня 2011 року Протокол намірів і Програму взаємного співробітництва в процесі підготовки і проведення Конгресу Апімондії 2013. Організаційний Комітет отримав підтримку Міністерства аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим.
- Учасники – більше 12 000 представників бджільницької галузі, з понад 100 країн світу – провідні галузеві фахівці та спеціалісти; науковці; фахівці освітянських закладів; апітерапевти; фахівці лабораторій і ветеринарних служб; представники міжнародних та національних організацій; пасічники професіонали та любителі; громадські та політичні діячі; виробники обладнання, бджільницького інвентарю, ветеринарних препаратів, різноманітної допоміжної продукції; експортери та імпортери бджільницької продукції; журналісти; симпатики бджільництва і солодкої продукції.
- Наукова програма – Наукова програма Конгресу Апімондії проходитиме під загальною назвою: «За межі вулика: бджільництво та глобальні виклики», («Beyond the Hive: Beekeeping and Global Challenges») і буде присвячена вивченню потенціалу бджільницької галузі у вирішенні глобальних проблем, що постають перед людством сьогодні. Ми вважаємо, що в сучасному динамічному і глобальному світі бджільницька наука повинна вийти за межі нашої вузької галузі і прийняти максимально активну участь у пошуку рішень таких ключових проблем людства, як забруднення навколишнього середовища і виснаження природних ресурсів, бідність і соціальна нерівність, культурні бар'єри, пандемії та хвороби цивілізації. Освоївши одне з найбільших чудес природи - бджолину сім'ю та її продукцію, ми повинні подумати, як можна використовувати їх чудодійну силу для того, щоб зробити світ кращим.
- Наукова програма включає: 7 пленарних засідань Наукових комісій Апімондії, 5 пленарних засідань Континентальних комісій Апімондії, що представлятимуть п’ять частин світу, 16 тематичних симпозіумів у рамках діяльності семи Наукових комісій Апімондії та запропоновану Україною нову секцію "Соціальні та культурні аспекти бджільництва", 4 круглі столи з найактуальніших питань та проблем бджільництва . Все це відбуватиметься за участі понад 800 науковців з різних країн світу, що представлятимуть близько 400 наукових доповідей, та більше 800 постер - презентацій. Наукова програма проводиться англійською мовою. Синхронний переклад ведеться українською та російською мовами.
- Робочі мови – крім традиційних англійської, французької, німецької та іспанської будуть також українська і російська – цими мовами будуть підготовані інформаційні матеріали Конгресу.
- Міжнародна Виставка ApiEкспо - 2013 – Міжнародна бджільницька Виставка ApiEкспо - 2013 проходитиме за участі щонайменше 300 учасників з різних країн світу. Міжнародний Виставковий Центр пропонує три павільйони загальною площею 58 000 квадратних метрів. Бджільницькі компанії всього світу мають можливість пропонувати свою продукцію і послуги для тисяч бджолярів, які хочуть знайти найкраще та найновіше : сучасні технології ведення бджільницької справи; сучасне обладнання і реманент, пасічницький інструмент і одяг; сучасні досягнення апітерапії; новинки ветеринарного забезпечення пасіки; знання з якості продукції бджільництва; нові розробки і досягнення щодо санітарії; нові матеріали і технології для підвищення продуктивності бджільництва.
- Всесвітній Медовий Чемпіонат – понад 100 номінацій для меду, воску, медових напоїв та іншої бджільницької продукції за новими, гармонізованими стандартами якості, а також для інновацій, винаходів, колекцій, художніх творів та багато-чого іншого.
- Культурна та Соціальна програма – проводитимуться урочисті Церемонії Відкриття та Закриття Конгресу, Офіційний український прийом, національні вечори країн - учасниць Конгресу, флеш-моби, акції та конкурси для відвідувачів, встановлення рекордів - книги рекордів України та Гіннеса, та багато-багато іншого. Для максимально широкого зацікавлення різних категорій населення в участі у Конгресі Апімондії 2013 затверджено ряд пріоритетних Соціальних та Культурних проектів, а саме: проект «Апімондія для дітей», проект «Інноваційні технології у бджільництві», проект «Видатні діячі і вчені у бджільництві» , проект «Україна – квітуча», проект «Музей бджільництва», експозиція «Погляд на бджільництво майбутнього» в рамках проекту «Галерея сучасного мистецтва», проект «Апімондія відкрита для публіки», проекти Шоу рум, Зала Відео-перегляду та інші.
- Конкурсна програма (для участі представників України) - Конкурсна програма, в першу чергу, покликана виявити все найкраще, найцікавіше, найкреативніше, найсучасніше та найінформативніше в Україні на бджільницьку тематику . Будуть проведені : конкурс фотографій; конкурс колекцій; конкурс літературних творів; конкурс наукових, науково – популярних та довідково - пізнавальних статей; конкурси для дітей; конкурси для молодіжної аудиторії. Переможці всіх номінацій в усіх конкурсах отримають безкоштовно посвідчення Повного делегата ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії. Крім того, найкращі експонати, представлені на конкурсах, будуть відібрані для демонстрації під час самого Конгресу Апімондії . А найменші учасники, які стануть переможцями у конкурсах для дітей, отримають спеціальні солодкі та цікаві призи.
- Засідання Апімондії – протягом Конгресу проводитимуть два планові засідання Генеральної Асамблеї Міжнародної Федерації бджільницьких Асоціацій Апімондії, під час яких розглядатимуться та затверджуватимуться основні питання щодо функціонування та існування організації, а саме: зміни до Статуту, зміни у складі Виконавчої Ради Апімондії, та у складі Наукових Комісій Апімондії, робочі плани на наступні роки, плани наукових семінарів, форумів та конференцій в між - конгресовий період, фінансові звіти за попередні та плани на наступні роки, прийняття нових членів до Міжнародної Федерації бджільницьких асоціацій Апімондія та виключення, за порушення чи несплату внесків, старих членів, вибори країни, що прийматиме Міжнародний Конгрес Апімондії через чотири роки та багато іншого.
- Туристична програма – оглядові тури по визначним пам’яткам Києва, одноденні технічні тури по бджільницьким об’єктам Києва та Київської області, багатоденні пре- та пост-тури бджільницькими та туристичними об’єктами України – все це буде запропоновано для делегатів та всіх бажаючих познайомитися ближче з бджолярами та їх пасіками, виробниками бджільницької продукції та їх підприємствами, науковими, освітянськими, ветеринарними установами та лабораторіями, центрами апітерапії та бджільницькими музеями, українською природою та визначними історичними і культурними пам’ятками України у рамках Туристичної програми Конгресу
- Трансляції в мережі Інтернет – усі заходи (за виключенням пре- та пост- турів), які відбуватимуться під час ХХХХІІІ Міжнародного бджільницького Конгресу Апімондії, будуть доступні для бджільницької аудиторії світу у мережі інтернет. Трансляція відбувається в режимі реального часу.
Такий захід, як ХХХХІІІ Міжнародний бджільницький Конгрес Апімондії, не лише сприятиме розвитку вітчизняного бджільництва – він зміцнить імідж та престиж України в світі, допоможе встановленню численних важливих міжнародних зв’язків, стимулюватиме аграрний сектор та економіку України в цілому.