Вітальне слово Тетяни Васильківської
Шановні колеги, друзі та просто любителі бджільництва!
Від імені Організаційного Комітету ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії та Всеукраїнської громадської організації "Братства бджолярів України", з великим задоволенням запрошую Вас до спільної роботи щодо підготовки і проведення ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Aпімондії, який відбудеться в Києві у вересні - жовтні 2013 року.
Цей Міжнародний бджільницький Конгрес обіцяє стати найбільшою міжнародною галузевою подією в історії України, та третім, за розміром, міжнародним заходом взагалі – після Чемпіонату Європи з футболу 2012 року та Євробачення 2005 року.
12 тисяч гостей з понад 100 країн світу, що з’їдуться в Київ у вересні – жовтні 2013 року, зроблять Конгрес Апімондії 2013 наймасштабнішим заходом в бджільництві, не тільки вітчизняному, а й світовому.
Варто зазначити, що Конгрес Апімондії 2013 – це, в першу чергу, престижний захід світового рівня, під час якого Україну відвідають провідні галузеві фахівці та спеціалісти; науковці; фахівці освітянських закладів; фахівці лабораторій і ветеринарних служб; апітерапевти; представники міжнародних та національних організацій; пасічники професіонали та любителі; громадські та політичні діячі; виробники обладнання, бджільницького інвентарю, ветеринарних препаратів, різноманітної допоміжної продукції; експортери та імпортери бджільницької продукції; журналісти, а також чисельні симпатики бджільництва і солодкої продукції.
По - друге, Конгрес Апімондії 2013 в Україні - це показник привабливості та цікавості українського бджільництва для міжнародних та, особливо, національних інвесторів, що може сприяти збільшенню підтримки галузі, та залученню інвестицій, що надалі будуть сприяти її розвитку. Для залучення інвестицій ми дотримуємось лояльної політики щодо інвестора, а також будемо проводити і брати участь у різноманітних заходах, де представлятимуться підготовлені маркетингові продукти про інвестиційний потенціал галузі бджільництва що орієнтовані на потенційних інвесторів . Унікальні природні багатства нашої країни, мудрі і працьовиті пасічники, відданні своїй справі – це база для успішного вкладення капіталу інвесторами.
По - третє, Конгрес Апімондії 2013 в Україні – це шанс зацікавити громадськість продуктами бджільництва, вживання яких сприяє здоровому способу життя. Адже продукція бджільництва – це не тільки мед. Пасічники України і інших країн світу успішно отримують від бджіл маточне молочко, бджолине обніжжя (пилок), прополіс, віск, пергу, забрус, бджолину отруту, гомогенат личинок трутнів та екстракт личинок воскової молі. Ці продукти, завдяки вмісту великої кількості різних біологічно активних речовин, знаходять застосування у косметології, фармації, харчовій промисловості, та навіть в авіаційно-космічних технологіях!
Важливість Конгресу Апімондія 2013 в Україні для української та світової бджільницької спільноти, а саме для – пасічників, науковців, апітерапевтів, підприємців, виробників обладнання, експортерів і імпортерів, - важко переоцінити, адже Програма Конгресу включатиме:
- Наукові конференції, під час яких, в рамках 7 Наукових комісій, вченими з усього світу буде зачитано близько 400 наукових доповідей, та більше 800 робіт буде представлено у вигляді постерів, а робочими мовами ХХХХІІІ Конгресу Апімондії, крім традиційних англійської, французької, німецької та іспанської будуть також українська і російська;
- Засідання 5 Континентальних Комісій Апімондії, які пройдуть вперше і представлятимуть досягнення фахівців з 5 частин світу;
- Міжнародну Виставку AпiЕкспо - 2013 з щонайменше 300 учасниками з різних країн світу;
- Два засідання Генеральної Асамблеї Апімондії;
- Всесвітній Медовий Чемпіонат з понад 100 номінаціями, за новими, гармонізованими, стандартами, що дозволять нарешті встановити всесвітні споживацькі стандарти якості меду, воску, медових напоїв та іншої бджільницької продукції;
- Конкурс Всесвітньої Медової Королеви;
- Соціальні та культурні проекти;
- Технічні, пре -, та пост - тури бджільницькими та туристичними об’єктами України для делегатів та всіх бажаючих;
- Цілу низку навчальних та практичних заходів;
- Підписання Офіційних пропозицій співпраці з боку світового бджільницького співтовариства у вигляді Відкритого листа від Апімондії до Організації Об’єднаних Націй;
- Підписання історичного Акту щодо визнання бджоли медоносної видом, що знаходиться під загрозою зникнення;
- та багато-багато іншого.
Наукова програма Конгресу Апімондія 2013 пройде під гаслом «За межі вулика: бджільництво і глобальні виклики».
Ми вважаємо, що у сучасному динамічному та глобалізованому світі бджільницька наука повинна вийти за межі нашої вузької галузі й взяти максимально активну участь у пошуку вирішень таких ключових проблем людства як забруднення довкілля та виснаження природних ресурсів, бідність та соціальна нерівність, культурні бар’єри, пандемії та хвороби цивілізації. Опанувавши одне з найбільших див природи: бджолину сім’ю та її продукцію, ми повинні подумати, як можна використати їх чудодійну силу для того, щоб зробити світ кращим.
Участь у заходах в рамках Наукової програми Конгресу безумовно сприятиме
- ознайомленню з сучасними і інноваційними розробками та технологіями у бджільництві, з основними досягненнями бджільницької науки різних країн світу;
- представленню власних наукових розробок, та просуванню їх серед широкої аудиторії кваліфікованих науковців із за кордону;
- пошуку однодумців та можливих співавторів для своїх розробок;
- укладанню угод чи контрактів про наукову співпрацю
та, звичайно, вплине на підтримку Вашого наукового іміджу. Представлення наукових доповідей проходитиме у вигляді восьми тематичних Симпозіумів, в рамках роботи Наукових Комісій Апімондії. На них, як завжди, будуть присутні та доповідатимуть, як вчені з світовими іменами у бджільницькій науці, так і молоді науковці, що тільки починають свою роботу у бджільницькому напрямку. Спільним результатом наукової роботи учасників Конгресу стануть Офіційні пропозиції співпраці з боку світового бджільницького співтовариства , що будуть підписані у вигляді Відкритого листа від Апімондії до Організації Об’єднаних Націй . Планується також підписання спільного історичного Акту Конгресу, яким офіційно визнають бджолу видом, що знаходиться під загрозою зникнення.
Участь у бджільницькій Міжнародній Виставці АпіЕкспо, в якості експонента чи просто відвідувача , надасть Вам унікальну можливість
- для реклами свого господарства, підприємства;
- ознайомлення із закордонними виробниками різної бджільницької продукції;
- купівлі чи продажу товарів та послуг;
- пошуку партнерів та інвесторів для ведення бізнесу;
- просування товару на ринок, укладання угод/контрактів, підтримки іміджу господарства чи підприємства;
- оцінки стану бджільницького ринку, тощо.
З кожним черговим Конгресом Апімондії зростає кількість нових експонентів АпіЕкспо, виставки поповнюються учасниками, які виходять на ринок і прагнуть заявити про себе, про свої товари і послуги.
Соціальні і культурні Проекти Конгресу Апімондія 2013 приваблять Вас своє актуальністю, яскравістю і можливістю пізнати багато нового, унікального і надзвичайно корисного, поспілкуватися з однодумцями, отримати задоволення від представлених у цих програмах нових напрямках співпраці.
Туристичні подорожі Україною дадуть Вам можливість познайомитися ближче з природою цієї унікальної Медової країни. Україна є однією з найпотужніших бджільницьких країн світу з тисячолітніми традиціями цього промислу. Багатоманітність і своєрідність бджільництва, унікальна суміш технологій, що дуже різняться в різних регіонах країни, так само як і розмаїта природа, створюють передумови росту зацікавленості до українського бджільництва та до України в цілому. При цьому вона досі залишається terra incognita для усього бджільницького світу. Тому Apimondia 2013 в Україні – це шанс для бджолярів з різних куточків планети відкрити для себе цей дивовижний Медовий Край. Виробничий фонд галузі налічує близько 400 тисяч бджолярів та понад 3,7 млн. бджолосімей, а валове річне виробництво меду сягає 80 тисяч тон, що ставить Україну на п’яте місце в світі за цим показником – після Китаю, Туреччини, Аргентини та США.
Туристичні програми будуть охоплювати всю Україну. Ми пропонуємо Вам туристичні маршрути, в які включені найбільш цікаві та сучасні об'єкти аграрного сектора, які мають бджільницький напрям, наукові установи, лабораторії, пасіки, підприємства переробки продуктів бджільництва, підприємства з виготовлення бджільницького інвентарю, оздоровчі центри та інші. У турах Ви відвідаєте також привабливі культурні та історичні об'єкти України.
Всесвітній Медовий Чемпіонат вже став на Конгресах Апімондії дуже популярним як серед пасічників так і серед підприємств і компаній. Номінанти Чемпіонату отримають нагороди що стануть для них показниками їх праці і досягнень.
Всесвітня Медова Королева 2013 отримає корону і стане для бджолярів світу гордістю.
Я запрошую до співпраці Партнерів і Спонсорів, які будуть мати під час підготовки і проведення Міжнародного Конгресу Апімондія 2013 безліч можливостей прорекламувати свої компанії, отримати потенційних клієнтів і споживачів своїх товарів і послуг. А для Організаційного Комітету підтримка Спонсорів і Партнерів дасть можливість розширити рамки запропонованих Програм і Проектів, створити найсприятливіші умови для залучення найбільшої кількості українських фахівців бджільництва, а також фахівців бджільництва всього світу до Конгресу Апімондія 2013.
Запрошую до співпраці студентів , спеціалістів - молодих, амбітних, перспективних - для залучення у Проекти Конгресу.
Запрошую журналістів , кореспондентів, фахівців ЗМІ для висвітлювання всіх заходів , що відбуваються в процесі підготовки і проведення Конгресу Апімондія 2013. Достовірна, цікава і пізнавальна інформація про Апімондію і про Конгрес Апімондії в Україні , яку нададуть усьому світові шановні журналісти - буде сприяти всебічній зацікавленості до Конгресу не тільки бджільницької спільноти, але пригорне до солодкої теми громадян, які стануть нашими симпатиками і будуть шанувати працю бджолярів і, безумовно, працю Великої Трудівниці – Бджілки.
Такий захід, як ХХХХІІІ Міжнародний Конгрес Апімондії, не лише сприятиме розвитку вітчизняного бджільництва – він зміцнить імідж та престиж України в світі, допоможе встановленню численних важливих міжнародних зв’язків, стимулюватиме аграрний сектор та економіку в цілому.
Васильківська Тетяна Юріївна
Президент Організаційного Комітету
ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії
Голова Правління
ВГО Братство бджолярів України