Вітальне слово Жиля Ратіа

Жиль Ратіа

Жиль Ратіа

Президент,
Франція

Шановні українські колеги!
Шановні бджолярі і фахівці світу!

Маючи честь очолювати Міжнародну Федерацію Бджільницьких  Асоціацій Апімондію з 2009 року, хочу відмітити важливість  для Міжнародної Федерації   і для України події:  ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії, що має пройти в Києві у вересні  - жовтні 2013 року.

Я маю чудові спогади про свої візити  до України у  2009 та у  2011 роках. Не зважаючи на той факт, що це була 111-а країна, яку я відвідав під час своїх бджільницьких мандрів світом, вона справила на мене глибоке і тривале враження. Унікальна бджільницька культура та традиції разом з величезним комерційним та науковим потенціалом галузі ставлять Україну в один ряд з найважливішими націями у світовому бджільництві.

Однак, донедавна вся потуга бджільницької галузі України залишалася скоріш невідомою міжнародній спільноті. Лише протягом останніх п’яти років, завдяки постійним зусиллям  Всеукраїнської громадської організації «Братство бджолярів України», світ  і Апімондія  відкрили для себе величезні можливості  унікального Медового краю - України.

Апімондія проводить Міжнародні бджільницькі Конгреси з 1895, разом з численними конференціями та симпозіумами по всьому світу. Протягом понад століття сфера цих заходів сягнула далеко за межі вузьких бджільницьких предметів. Ми віримо, що наша міжнародна робота допомагає пришвидшити культурний ті науковий обмін між націями, заохочує ближчу та ефективнішу співпрацю бізнесу, дослідників та громадських організацій, пропагує гармонію у відносинах між людиною та природою.

Міжнародний Конгрес Апімондії у Києві безумовно стане важливою подією для України, посилюючи її імідж як глобального партнера бізнесу та науки, допомагаючи встановити нові економічні та культурні зв’язки і презентуючи Україну як важливу силу у Європейських аграрній, харчовій та фармацевтичній галузях. Однак він також має усі шанси стати певною віхою в міжнародній бджільницькій історії. Апімондія переживає сьогодні важливі зміни – які вступлять у повну силу саме на ХХХХІІІ Конгресі. Далекоглядна тема, яку організатори обрали для Наукової Конференції – «За межі вулика: бджільництво та глобальні виклики» - покликана зміцнити нашу співпрацю з ООН. Історичний акт визнання Apis mellifera (Бджола медоносна) видом, що знаходиться під загрозою також  відбудеться в Києві.

Міжнародна Федерація Апімондія підтримує Організаційний Комітет XXXXIII Міжнародного Конгресу Апімондії  у його складній і історичній місії підготовки і проведення Бджільницького Конгресу в Україні. Виконавча Рада Апімондії , будучи частиною Організаційного Комітету,  виконує свої функції в повній мірі на благо майбутнього Конгресу, на благо розвитку бджільництва в Україні і у всьому світі.

Щиро Ваш,

Жиль Ратія
Президент  Апімондії