Новини

Підписатись на розсилку

Участь Президента, пана Жиля Ратіа, у ІІІ Міжнародній Науково-Практичній Конференції «Бджільництво, як інтегруючий елемент для стійкого розвитку аграрного сектора» Луганського Національного Аграрного Університету

Згідно до узгодженої з Секретаріатом Апімондії Програми Офіційного візиту до України Президента Апімондії 9 квітня 2013 року Президент Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій Апімондії, пан Жиль Ратіа, прийняв участь у ІІІ Міжнародній Науково-Практичній Конференції «Бджільництво, як інтегруючий елемент для стійкого розвитку аграрного сектора» Луганського Національного Аграрного Університету.

В рамках Конференції було організовано бджільницьку ярмарку, яку відвідав Президент Апімондії перед виступом на Конференції. Бджолярі Донецької та Луганської областей, що приймали участь у ярмарку, приїхали для того, щоб продемонструвати свою продукцію та досягнення у бджільництві, та прийняти участь в ІІІ Міжнародній Науково-Практичній Конференції з питань бджільництва. Жиль Ратіа із великою зацікавленістю ходив ярмаркою, дивився на експонати та спілкувався з експонентами. Багато бджолярів були на майстер-класі Президента Апімондії, який влаштовував Організаційний Комітету 15 липня 2011 року, під час минулого візиту Жиля Ратіа до України, і з нетерпінням очікували його доповіді на Конференції в Луганську. Багато з них збираються відвідати ХХХХІІІ Міжнародний Конгрес Апімондії 29 вересня – 4 жовтня 2013 року.

Об 11:00 у приміщенні Концертної Зали Університету розпочала роботу ІІІ Міжнародна Науково-Практична Конференція «Бджільництво, як інтегруючий елемент для стійкого розвитку аграрного сектора». Конференція була організована Луганським Національним Аграрним Університетом за підтримки Організаційного Комітету ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії, ВГО «Братство бджолярів України», Асоціації Бджолярів Луганської Області та за сприяння Луганської облдержадміністрації. В роботі Конференції приймали активну участь Ректор пані Валентина Ткаченко та викладачі Луганського Національного Аграрного Університету.

Конференцію відвідали більш як 700 чоловік. Це бджолярі Донбаського Регіону (Луганської та Донецької області), професіонали та аматори, члени ВГО «Братства бджолярів України», Асоціації Бджолярів Луганської Області, а також інших бджільницьких об’єднань Донбасу, викладачі, аспіранти, наукові співробітники та студенти Луганського Національного Аграрного Університету.

На конференції до присутніх звернулися з вітальним словом:

  • Заступник Голови Луганської облдержадміністрації з питань агропромислового комплексу Сергій Маслійов

  • Ректор Луганського Національного Аграрного Університету, доктор економічних наук, професор, академік, Валентина Ткаченко

  • Президент ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії, Голова Правління ВГО «Братство бджолярів України», Тетяна Васильківська

Після цього з доповідями на Конференції виступили:

  • Декан біолого-технологічного факультету, к.с.-к.н., доцент, керівник Наукової Комісії ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії «Бджільництво для розвитку сільських районів», Володимир Афанасенко («Звіт роботи наукової комісії з тематики Бджільництво для розвитку сільських районів»)

  • Начальник ННВЦ бджільництва ЛНАУ, керівник робочої комісії Організаційного Комітету ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії по Луганській області, голова Асоціації бджолярів Луганської області, Олександр Папченко («Підготовка бджільницької галузі Луганської області до ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії в Україні»)

  • Президент Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій Апімондія, Жиль Ратіа («Перспективи світового бджільництва»)

  • Доктор економічних наук, професор, завідуючий кафедри Економіки підприємства і управління трудовими ресурсами ЛНАУ, Валентин Гончаров («Сучасні економічні аспекти ведення бджільництва в сільськогосподарських районах»)

  • Доктор ветеринарних наук, професор ЛНАУ, зав. Кафедри хірургії і хвороб дрібних тварин ЛНАУ Віталій Іздепський («Доцільність застосування продуктів бджільництва та ветпрепаратів на їх основі при лікуванні сільськогосподарських тварин»)

  • Кандидат біологічних наук, доцент ЛНАУ, кафедра технології виробництва та переробки продукції тваринництва, Наталя Гарська («Зникнення бджіл – загроза сільського господарства»).

Доповідь Жиля Ратіа «Перспективи світового бджільництва» складалась з трьох основних частин: Проблеми сучасного світового бджільництва, Шляхи вирішення цих проблем та Апімондія. Пан Президент виокремив 5 основних проблем, які в тій чи іншій мірі стосуються сьогодні усіх континентів світу. Це надзвичайно висока смертність бджіл, фальсифікація меду, постійне впровадження все більш і більш жорстких вимог до бджільницької продукції на законодавчому рівні, збільшення витрат на виробництво меду, зменшення кількості молоді серед бджолярів. Також він виокремив інші проблеми, серед яких африканізація бджіл в Південній Америці, нелегальний імпорт бджіл, конфлікти з мігруючими пасіками, крадіжки вуликів та ін. Пан Ратіа наголосив, що більшість цих проблем взаємопов’язана, тому їх вирішення потребує комплексного підходу. Він також розповів про Міжнародну Федерацію Бджільницьких Асоціацій Апімондію та запросив усіх присутніх прийняти участь в Конгресі в якості Повних Делегатів, Відвідувачів Студентів або Відвідувачів АпіЕкспо 2013. Протягом години більше 700 відвідувачів захоплено слухали доповідь пана Президента.

Під час Конференції до президії надійшло ряд питань, адресованих пану Президенту, зокрема, щодо проведення ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії та можливості експорту українських бджоло продуктів до країн ЄС, а також привітання пана Президента з чудовою доповіддю та побажання успішного Конгресу в вересні в Києві. Пан Ратіа та пані Васильківська відповідали на запитання. Зокрема, Президент Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій Апімондії наголосив, що він постійно контролює процес підготовки ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії та задоволений її результатами.

Після конференції провідні колективи студентів та викладачів Луганського Національного Аграрного Університету, лауреати чисельних премій міжнародних та українських конкурсів, влаштували грандіозний концерт. Президент Апімондії був вражений високим рівнем майстерності танцюристів та співаків, відмітивши, що якби він не знав, що це виступ студентів, ніколи б не здогадався.

Ректор Луганського Національного Аграрного Університету Валентина Ткаченко розповіла про цікавий підхід Університету до відбору учасників творчих художніх колективів, згідно якого на першому курсі усі студенти проходять обов’язкове прослуховування і співбесіду. Під час співбесіди працівники Університету цікавляться уподобаннями студентів щодо творчості. Талановитим студентам відкривається можливість бути учасниками творчих художніх колективів і реалізувати себе ще і на творчій ниві. Також для талановитої молоді є можливість брати участь в інших гуртках і цікавих курсах.