Новини

Підписатись на розсилку

Візит Президента Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій Апімондії, пана Жиля Ратіа, до Луганська

Візит  пана Жиля Ратіа до ЛуганськаЗгідно до узгодженої з Секретаріатом Апімондії Програми Офіційного візиту до України Президента Апімондії 9 квітня 2013 року було присвячене відвіданню Луганського Національного Аграрного Університету. На Президента Апімондії очікував дуже теплий прийом. У Головному Корпусі Університету його зустріли хлібом і сіллю дівчата, вбрані в національні українські костюми. Пан Ратіа долучився до древньої української традиції, відломивши шматочок короваю, обмокнувши його в сіль та скуштувавши його. Ректор Луганського Національного Аграрного Університету, пані Валентина Ткаченко, та керівництво радо привітали Президента Апімондії з його приїздом до Східної України та запросили на офіційну зустріч.

У зустрічі приймали участь Президент Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій Апімондії, Жиль Ратіа, Ректор Луганського Національного Аграрного Університету, Валентина Григорівна Ткаченко, Заступник Голови Луганської облдержадміністрації з питань агропромислового комплексу, Сергій Володимирович Маслійов, та Директор Департаменту агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації, Андрій Олегович Хорошко, Президент ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії, Тетяна Юріївна Васильківська. На зустрічі були присутні проректор з наукової роботи ЛНАУ, Микола Володимирович Брагінець, та інші члени керівництва Університету, голова Асоціації бджолярів Луганської області, Олександр Вікторович Папченко, а також члени Організаційного Комітету: Координатор з технічних питань, Анатолій Харковенко, менеджери з зовнішньоекономічної діяльності, Катерина Ідяртова та Анастасія Басюк.

При зустрічі Президент Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій Апімондії, Жиль Ратіа, розповів Ректору ЛНАУ, Валентині Ткаченко, і усім присутнім про діяльність Апімондії та впливу її Конгресів на розвиток світового бджільництва.

Ректор ЛНАУ пані Валентина Ткаченко представила пану Жилю Ратіа Заступника Голови Луганської облдержадміністрації, пана Сергія Маслійова, та Директора Департаменту агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації, пана Андрія Олеговича Хорошко, і особливо наголосила винятковість Луганської області, де представники влади активно співпрацюють з представниками агропромислового сектору, з керівництвом Університету та науковцями, захищаючи їх інтереси у владних структурах. Було зроблене пам’ятне фото.

Президент ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії, Тетяна Васильківська розповіла Жилю Ратіа про активну участь, яку приймає Луганський Національний Аграрний Університет в підготовці до ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії згідно до підписаного між Університетом та Організаційним Комітетом Протоколу про наміри щодо організації XXXXIII Міжнародного Конгресу Апімондії з метою залучення провідних науковців, дослідників і освітян до Наукової Програми Конгресу. Декана біолого-технологічного факультету ЛНАУ, завідувача кафедри розведення та генетики сільськогосподарських тварин, кандидат сільськогосподарських наук Афанасенко Володимира Юрійовича було запрошено стати Президентом наукової комісії «Бджільництво для розвитку сільських районів». Викладача ЛНАУ, голову Асоціації бджолярів Луганської області, Олександра Вікторовича Папченко було запрошено стати керівником робочої комісії Організаційного Комітету ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії по Луганській області. ВГО «Братство Бджолярів України» та ГО «Асоціація бджолярів Луганської області» підписали Меморандум про співпрацю щодо сприяння розвитку бджільництва в Україні та проведення Конгресу.

Ректор ЛНАУ Валентина Ткаченко розповіла Президенту про Луганський Національний Аграрний Університет, його двохсотрічний шлях від невеличкої зразкової казенної ферми, де вивчали основи сільського господарства, до одного з провідних ВНЗів України, а також про його чисельні досягнення. Ректор особливо підкреслила, що в Університеті проводиться значна наукова та навчальна робота по бджільницькому напрямку. В рамках цього закладу створено Науково-Навчальний Виробничий Центр Бджільництва Луганської області та пасіку, які очолює Олександр Папченко, голова Асоціації Бджолярів Луганської Області. Валентина Ткаченко розповіла про особливості ведення бджільництва в Донбаському Регіоні, відмітивши надзвичайні температурні коливання зимою та влітку, відсутність достатньої кількості опадів протягом року, а також про надзвичайну роботу Центра Бджільництва та пасіки по розведенню української степової бджоли.

Після цього Президент МФБА Апімондії, Жиль Ратіа, Ректор Луганського Національного Аграрного Університету, пані Валентина Ткаченко, та Президент Організаційного Комітету, Тетяна Васильківська, обговорили плідну співпрацю Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій Апімондії, Організаційного Комітету ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії та Луганського Національного Аграрного Університету у проведенні ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії.

Після зустрічі з Ректором ЛНАУ, Валентиною Ткаченко, Президент Апімондії, пан Жиль Ратіа, та Президент Організаційного Комітету ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії, Тетяна Васильківська, завітали до Переговорної зали, де на них вже чекали журналіст та оператор Луганського Кабельного Телебачення. Вони взяли інтерв’ю у пана Ратіа та у пані Васильківської для 10 хвилинної передачі, присвяченій українському бджільництву.

Після інтерв’ю Жиль Ратіа відвідав бджільницьку ярмарку, виступив з доповіддю на ІІІ Міжнародній Науково-Практичній Конференції «Бджільництво, як інтегруючий елемент для стійкого розвитку аграрного сектора» та відвідав концерт провідних колективів ЛНАУ. (Новина)

Після Концерту відбувся банкет за участі Президента МФБА Апімондії, Жиля Ратіа, Ректора Луганського Національного Аграрного Університету, Валентини Ткаченко, Заступника Голови Луганської облдержадміністрації з питань агропромислового комплексу, Сергія Володимировича Маслійова, Директора Департаменту агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації, Андрія Олеговича Хорошко, Президента Організаційного Комітету ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії, Тетяни Васильківської, голови Асоціації бджолярів Луганської області Олександра Папченко, членів Керівництва Університету та членів Організаційного Комітету. У дружній та невимушеній атмосфері гості банкету ласували чудовими стравами та розмовляли про майбутнє проведення ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії. Майже всі страви, включаючи мед, були зроблені з продуктів, вироблених на господарстві ЛНАУ.

Після банкету Жиль Ратіа відвідав Анатомічний музей факультету ветеринарної медицини ЛНАУ. Декан факультету – Шарандак Василь Іванович – провів цікаву екскурсію музеєм, показавши навчальні експонати тварин, їх систем та органів, які він зробив своїми руками разом з такими ж ентузіастами, як він сам. Пан Жиль Ратіа був вражений чудовою експозицією та побажав подальшої плідної роботи Декану Факультету та його співробітникам.

Ввечері Жиль Ратіа, Тетяна Васильківська та голова Асоціації бджолярів Луганської області Олександр Папченко завітали на програму «Важливі Люди» каналу ІРТА Луганського телебачення, на якій розповіли про Конгрес Апімондії, МФБА Апімондію та світове бджільництво.

10 квітня 2013 року пан Президент відвідав разом з Олександром Папченко Науково-Навчальний Виробничий Центр Бджільництва Луганської області та пасіку Луганського Національного Аграрного Університету, де разом з студентами посадив дерева, започаткувавши Парк Апімондії. Жиль Ратіа також мав змогу оглянути пасіку, на якій проводяться наукові дослідження викладачами та студентами університету. Після відвідання пасіки та НННЦ Бджільництва Жиль Ратіа поїхав на оглядову екскурсію Луганськом.