Новини

Підписатись на розсилку

Пішов з життя Левченко Іван Олексійович.

Пішов з життя Левченко Іван Олексійович – кандидат біологічних наук, ведучий науковий співробітник, завідувач лабораторії етології Інституту бджільництва ім. П.І.Прокоповича. 

 

Нещодавно представники ВГО „Братство бджолярів України” повернулися з ІІІ Міжнародного форуму з апітерапії та якості продуктів бджільництва Apimedica & Apiquality 2010, що відбувся у період з 28.09 по 02.10 у Любляні (Словенія). Супутньою подією Форуму стало проведення І Міжнародної конференції бджільницьких асоціацій, на якій підписали рамковий протокол з визнання медоносної бджоли видом, що знаходиться під загрозою зникнення. Власне, підписання такого протоколу стало знаковою подією у бджільництві – першим кроком до історичного акту, що повинен відбутися 2013 року на XXXXIII Міжнародному Конгресі Апімондії у Києві.

«У відношенні себе, своїх вчинків, я радий, що діяв завжди в відповідності зі своїми переконаннями ...»

«... Бджоли врятували життя моєї матері, а може бути, і родині ...»

«Я вдячний долі, що отримав близьку до музики спеціальність, обравши об'єктом дослідження медоносну бджолу» (Життєвий і творчий шлях Івана Олексійовича Левченка (зі спогадів автора)).

Пішла з життя людина, чий життєвий  і професійний шлях був нелегким. Внесок Івана Олексійовича, як видатного дослідника і науковця, у бджільницьку науку України важко переоцінити. Свідченням цього є його багаторічна гідна і високопрофесійна  дослідницька і наукова робота в наукових закладах України, його чисельні наукові праці, його  видатні учні.  Наукові роботи вченого були представлені на чисельних симпозіумах, конференціях, а також на Конгресах Міжнародної Федерації Апімондії. Смерть Івана Олексійовича  – це непоправна втрата для його рідних, близьких, друзів, колег, усіх бджолярів України. Світла пам’ять про справжнього чоловіка, видатного науковця, завзятого  дослідника, який присвятив своє життя розвиткові  науки про медоносну бджолу,  назавжди лишиться в  серцях тих, хто сьогодні працює у бджільництві :  на пасіці,  в лабораторії,   на підприємстві.  Вся наукова і дослідницька спадщина Івана Олексійовича повинна надихати молодих вчених і фахівців на продовження праці вченого, а також на  впровадження наукових розробок в життя задля розвитку бджільництва України.

Васильківська Тетяна Юріївна                                         Боднарчук Леонід Іванович

Довідка

Левченко Іван Олексійович - кандидат біологічних наук, провідний науковий співробітник, завідувач лабораторії етології Інституту бджільництва імені П.І.Прокоповича.

Народився 31 серпня 1930 року в с. Самарське Ростовської області (Росія) і став п'ятою дитиною в багатодітній сім'ї (7 дітей) столяра Олексія Левченка та Оксани Шевченко.

У 1948 році вступив до Ростовського гірничорятувальний технікум, у серпні 1949 року виїхав на Україну в Боярський технікум бджільництва. 1951-1956 роки провів у стінах Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка.

1956 рік - після закінчення з відзнакою університету направлений на роботу в лабораторію арахноентомологія університету, розташовану на території Канівського біологічного заповідника.

1962-1994 роки - робота у Відділі фізіології комах Інституту зоології імені І.І.Шмальгаузена в академії наук. Ці роки були найбільш плідними у науковій діяльності, цілком присвяченої медоносної бджоли - її фізіології, поведінки, а також прикладним питанням практичного бджільництва.

З 1994 року Іван Олексійович працював в Інституті бджільництва імені Прокоповича.