Новини

Підписатись на розсилку

Другий Всеукраїнський Форум бджолярів «Кримські зустрічі»

Другий Всеукраїнський Форум бджолярів «Кримські зустрічі» пройшов з 5 по 8 жовтня 2012 року в місті Алушта (АР Крим) за підтримки мера міста пана Колота С.В. та Організаційного Комітету ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії.

Організатори Форуму:

  • Кримська громадська організація «Союз бджолярів Криму» - член Європейської Федерації бджільницьких асоціацій Апіславія
  • Всеукраїнська громадська організація «Братство бджолярів України» - член Міжнародної Федерації бджільницьких асоціаційАпімондія та Європейської Федерації бджільницьких асоціацій  Апіславія.

У роботі Форуму прийняли участь: «Асоціація пасічників і апіфітотерапевтів Криму» (АПАК), «Асоціація бджолярів Луганської області», науковці і лікарі, фахівціз Кримського державного медичного університету ім. С.Г.Георгієвського, Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини та інших державних установ,  автори унікальних розробок і винаходів у бджільництві, представники бджільницької спільноти з Волинської, Дніпропетровської,  Донецької,  Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Луганської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Харківської,  Хмельницької, Херсонської, Черкаської, Чернігівської та АР Крим, представники органів влади, ЗМІ та громадськості.

Головна мета проведення Другого Всеукраїнського Форуму- визначення актуальних тематик наукових та практичних розробок у громадському, науковому та освітянському секторах бджільництва України з метою їх відбору і висвітлення у Програмах ХХХХІІІ Міжнародного КонгресуАпімондії, що відбудеться в Україні у вересні-жовтні 2013 року.В рамках Форуму відбулася Науково-практична конференція «Сучасні шляхи розвитку перспективних та інноваційних технологій у бджільництві України» з тематик: апітерапія і фітотерапія;  хвороби бджіл – профілактика і лікування;  ветеринарні  препарати; інноваційні технології у сучасному бджільництві (міжнародний та вітчизняний досвід); обладнання та реманент В рамках Форуму проведені тури на пасіку та оздоровчі апіоб’єкти.

День перший. 5 жовтня.

Другий Всеукраїнський Форум бджолярів «Кримські зустрічі» розпочався виконанням гімну України.  Форум відкрив Голова Правління Кримської громадської організації «Союз бджолярів Криму» Клочко М.Д. Він підкреслив, що щорічні «Кримські зустрічі» вже стали традиційною подією для всієї України, які переросли у Всеукраїнський захід. Доповідач розповів про бджільництво в АР Крим, провів аналіз діяльності  громадських  бджільницьких організацій АР Крим, підкресливши, що в напрямку апітерапії Крим стає лідером. Цьому сприяє поєднання виробництва продукції бджільництва з природними факторами – свіжим повітрям, морем, рекреаційними парковими зонами та розгалуженою інфраструктурою курортної зони оздоровчих закладів АР Крим, які конче потребують високоосвічених фахівців апітерапевтів. 

З вітальним словом до учасників звернулася Президент Організаційного Комітету ХХХХІІІ Конгресу Апімондії, Голова Правління ВГО «Братство бджолярів України» Васильківська Т.Ю., яка відмітила важливу роль проведення бджільницьких форумів у Криму. «Цей Форум є офіційним заходомщодо  підготовки  Міжнародного Конгресу Апімондія-2013. Важливо, що в щорічних Форумах в Криму активну участь приймають професійні представники вітчизняного і міжнародного бджільництва, склад яких поширюється, відкриваючи нові грані і таланти українського народу. Дуже приємно, що цього року ми приєднуємо до руху апітерапії офіційну медицину. Впевнена, що такий тандем пасічників - виробників продукції бджільництва і лікарів-професіоналів стане визначальним для майбутнього розвитку апітерапії в Україні»,- зазначила Васильківська Т.Ю.

Президент Організаційного Комітету ХХХХІІІ Конгресу Апімондії  Васильківська Т.Ю. звітувала учасникам Форуму про хід підготовки до Конгресу і вручила Сертифікати Голів Робочих Комісій Організаційного Комітету Конгресу Апімондії -  Голові Правління Кримської громадської організації «Союз бджолярів Криму» Клочко М.Д.  та Головам обласних осередків ВГО «Братство бджолярів України»: Миколаївського – Жеванову В.І., Черкаського – Морозу П.С., Львівського – Шевчуку В.В. , Волинського – Приймаку В.І. Вона зазначила, що затверджений Апімондією план підготовки Конгресу успішно виконується. Організаційний Комітет активно співпрацює з органами державної влади України, науковими інституціями та офіційними громадськими організаціями галузі бджільництва і партнерами.

Голова «Асоціації бджолярів Луганської області», керівник Науково-виробничого центру бджільництва ЛНАУ Папченко О.В. передав вітання ректора Луганського Національного Аграрного Університету Ткаченко В.Г. та «Асоціації бджолярів Луганської області» і побажав плідної праці учасникам Науково-практичної конференції Форуму.  

Перший день Науково-практичної конференції було присвячено доповідям по тематиці «Апітерапія і фітотерапія  - на захисті здоров’я нації». К.м.н., заслужений лікар України, доцент кафедри валеології та фізичного виховання Уманського державного педагогічного університету ім. П.Тичини  Підгорний В.К.( м. Черкаси) представив доклад на тему «Практика впровадження методик апітерапії та фітотерапії. Основні продукти бджільництва для застосування у практичній апітерапії».

Доповідь к.б.н. доцента Шевчука М.Ф. (м. Сімферополь) була присвячена «Оптимізації полових гормонів людини за рахунок продуктів бджільництва в залежності від віку і статі», яка була активно сприйнята аудиторією. 

Тематику «Прополіс. Застосування у лікарській практиці» з науковим обґрунтуванням розкривк.м.н., лікар, фахівець з бджільництва І категорії Сюрков О.Г. (м. Балаклава). 

Доповідь «Вулик від винахідника» зробив фахівець з бджільництва Яровий М.М. (м.Суми), який вперше в Україні зафіксував офіційно новий напрямок оздоровлення організму людини за допомогою біоенергетики бджолиної сім’ї. Автор представив на професійну аудиторію запатентовані варіанти і компоновки вуликів-лежанок для оздоровлення. Яровий М.М. зазначив, що його винаходи захищені авторським правом. «Це означає,  - засвідчила Васильківська Т.Ю., -  що любе копіювання  і використання запатентованих зразків без дозволу автора, зафіксованого у відповідних угодах, має ознаки плагіату, за який в цивілізованому світі карають згідно законів. Є в Україні любителі присвоювати собі інтелектуальну власність винахідників. Це ганьба.  В законодавстві України передбачено відповідне реагування на плагіат. Про це повинні всі пам’ятати». 

Доповідь Почесного пасічника Криму і України Валігури Л.О. (м. Алушта) «Бджолопродукти – еліксир здоров’я»зачитав фахівець з бджільництва І категорії Сальніков В.П. (м. Сімферополь).Надзвичайно цікавою була доповідь «Апітерапія і продукти бджільництва – шлях до  активного довголіття» лікаря-невропатолога, фахівця з нетрадиційної медицини Сенишина Д.М. (курорт «Східниця», м, Львів). Дмитро Марьянович зачарував учасників Форуму глибинними фундаментальними знаннями лікаря-професіонала, який у своїй лікарській практиці використовує  продукти бджільництва. Доповідь лікаря, яка тривала і на  пленарному денному і  на вечірньому засіданнях, була сприйнята як інноваційний підхід до питань оздоровлення організму людини цілющими продуктами бджільництва. 

До речі, можна відмітити, щодо уважності і зацікавленості учасників Форуму – виробників продукції бджільництва, які віддавали перевагу, між чудовим «бархатним» сезоном на узбережжі Чорного моря і інтерактивними лекціями високоосвічених фахівців галузі бджільництві і апітерапії -  останньому. З першого дня пленарних засідань Науково – практичної конференціїстало правилом – кожного дня продовжувати роботу конференції на  вечірніх засіданнях.Надзвичайна атмосфера прагнення до знань і пізнання нового опанувала оздоровчий комплекс «Чайка» протягом всього терміну проведення Другого Всеукраїнського Форуму «Кримські зустрічі». 

З цікавими практичними наробітками по оздоровленню організму людини продуктами бджільництва виступила член Ради бджолярів та підприємців Харківської області, фахівець з бджільництва І категорії Чухрай Т.М. (м. Харків).

Завершувала перший день науково-практичної конференції доповідь фахівця з бджільництва І категорії, фахівця з матко-вивідної справи Сейдхалілова С.Р. (м. Сімферополь) «Маточне молочко – джерело активного довголіття».

На вечірньому  засіданні  першого дня роботи Науково – практичної конференції з доповіддю «Практикуючому бджоляреві – цілющі властивості бджолопродуктів» виступила фахівець з бджільництва І категорії, член Ради бджолярів та підприємців Харківської області Чухрай Т.М.( м. Харків).

День другий. 6 жовтня.

На прохання учасників Форуму на другий день продовжилася доповідь по тематиці апітерапії лікаря-невропатолога Сенишина Д.М.( м. Львів).

Бджоляр І категорії, член «Асоціації апіфітотерпевтів  Криму» Філістєєва Г.І. (м. Сімферополь) представила доповідь виробника обладнання для бджільництва та видавця журналу «Бджола, здоров’я, апітерапія» Саніна Ю.К. (м. Харків) та віце-президента АПАК, старшого наукового співробітника інституту «Фітомасличних і лікарських культур», фахівця з бджільництва І категоріїСальнікова В.П. «До питання про перспективи розвитку бджільництва».

Голова Правління Громадської організації «Союз бджолярів Криму» Клочко М.Д.( м. Сімферополь) відкрив тему другого пленарного дня «Хвороби бджіл. Профілактика, Лікування. Ветеринарні препарати. Збереження і захист бджоли. Альтернативне бджільництво». В його презентації було висвітлено досягнення і розробки  польських вчених щодо ветеринарного забезпечення бджільництва за матеріалами XIX Конгресу Апіславія. Клочко М.Д. був членом офіційної делегації від України на   XIX Конгресі Апіславії і розповів учасникам Форуму про основні події Конгресу у Польщі.

Серію препаратів партнерської фірми «Примавет - Софія» (Болгарія) презентував Голова «Асоціації бджолярів Луганської області» Папченко О.В. ( м. Луганськ).

Доповідь «Актуальність інноваційного бджільництва» представив Голова Ради ВГО «Братство бджолярів України»Шмуля С.О. (м. Київ), яка містила ґрунтовні висновки по необхідності вивчення і впровадження у практичне бджільництво інноваційних технологій. Зокрема,  доповідач зупинився на глобальних викликах, що пов’язані з проблемами зникнення бджіл на планеті (синдром ССD), та проблемі отруєння бджіл пестицидами, гербіцидами та антибіотиками. Аудиторії було представлено унікальні відео кадри засновника інноваційного руху в Україні по оздоровленню бджіл без застосування ветеринарних препаратів к.б.н., лікаря ветеринарної медицини Хмари П.Я. та його думки по рішенню проблем утримання і оздоровлення бджіл.

З доповіддю «Практичні досягнення альтернативного бджільництва» по технології Хмари П.Я. виступив бджоляр І категорії Кожем’яка С.А. (м. Черкаси, Черкаський обласний осередок ВГО «Братство бджолярів України»). Доповідач охарактеризував основні переваги методу регулювання розмноження та перспективи його застосування з метою оздоровлення бджіл без застосування ветеринарних препаратів, високоефективного ведення бджоло господарства та виробництва високоякісної продукції бджільництва. 

Вечірні засідання цього дня були присвячені виступам лікаря Сенишина Д.М. щодо оздоровлення українців за допомогою продуктів бджільництва, отця Никодима по тематиці «Богородичне бджільництво».

Третій день. 7 жовтня.

Третій пленарний день конференції був присвячений тематиці «Пасічникування в сучасних природних умовах. Практичне бджільництво. Обладнання в бджільництві.  Сучасні технології». Цього дня були цікаві доповіді дослідників і практиків бджільництва. Кличко М.Д. (м. Сімферополь) поділився з учасниками конференції цікавими наробітками щодо  промислового кочового бджільництво на платформах.  Фахівець з бджільництва І категорії Валерій Кришко (Херсонська область), запропонував присутнім доповідь «Практика утримання бджолосімей у павільйонах», а відомий фахівець з матко-вивідної справи Большаков А.П. (м. Сімферополь)  - цікаву доповідь на тему «Матко-вивідна практика в АР Крим. Високоякісна матка – основа здорової і сильної бджолиної сім’ї».

З доповіддю про унікальну інтенсивну технологію утримання бджіл у комплексному вулику виступив знаний фахівець – практик Міленін М.І. (м. Сімферополь). Цікавою була доповідь про штучне запліднення матки (теорія і практика) фахівця з бджільництва І категорії Сейдхалілова С.Р.( м. Сімферополь).  Керівник Бджільницького учбового центру Луганського національного аграрного університету, Голова Асоціації бджолярів Луганської області Папченка О.В. зробив дві доповіді «Особливості технології виробництва продукції бджільництва при сучасній екологічній ситуації» та «Апііндикація  як метод аналізу стану антропогенно трансформованого середовища». Олександр Вікторович також презентував Луганський національний аграрний університет « ЛНАУ – бджільницька наука, освіта і практика» з демонстрацією фільмів. Виступ фахівця з бджільництва Святовець О.П.( м. Черкаси, Черкаський обласний осередок ВГО «Братство бджолярів України») «Людина – саморегулююча система»  мобілізував слухачів до роботи над собою. Завершував пленарні засідання науково-практичної конференції виступ фахівця з бджільництва Скрипника В.Ф. (м. Кривий Ріг) на тему «Підгодівля бджіл. Годівниці для бджіл. Використання цукрового сиропу – за і проти».

На вечірньому засіданні учасники Форуму мали можливістьздійснити відео перегляд «Воскової кімнати» Почесного пасічника Криму та України Валігури Л.О.(м. Алушта). До уваги учасників була запропонована  також відео лекція д.в.н., професора Руденко Є.В. (м. Харків) «Хвороби бджіл. Профілактика. Лікування».

Проведення Науково-практичної конференції цього року відрізняла велика кількість доповідей висококваліфікованих фахівців з апітерапії, практичного і інноваційного бджільництва , що  ще більше зацікавило аудиторію учасників Форуму. Тому тематичні доповіді продовжувалися щоденно і у вечірні години. 

Протягом трьох днів роботи Форуму було представлено 23 доповіді, проведено чисельні дебати щодо актуальних тем бджільництва, надані коментарі і додаткова інформація стосовно наукових і практичних питань  у тематиках  апітерапії, ветеринарії у бджільництві, утримання бджіл в сучасних умовах зміни клімату, тощо. Проведені чисельні індивідуальні зустрічі, бесіди з обміну досвідом. 

Учасники Другого Всеукраїнського Форуму бджолярів «Кримські зустрічі» одноголосно прийняли Резолюцію Форуму. Текст Проекту  Резолюції оголосила Президент ХХХХІІІ  Міжнародного Конгресу Апімондії Васильківська Т.Ю. 

У вечері, 7 жовтня, відбулася дружня вечеря, на якій були вручені свідоцтва делегатів ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії та пам’ятні подарунки.

Четвертий день. 8 жовтня.

Технічний тур на спеціалізовану пасіку з виводу маток Большакова А.П. Господар пасіки провів лекцію та майстер клас з чисельними відповідями на запитання пасічників. Учасники Форуму ознайомилися з технологією матко вивідної справи, з характеристиками діючого нуклеусного парку з виводу маток, з можливостями перспектив цього унікального господарства. 

В кінці дня учасники Другого Всеукраїнського Форуму бджолярів «Кримські зустрічі» відвідали Бахчисарай (Ханський Палац,  та Свято-Успенський печерний монастир.)