Новини

Підписатись на розсилку

Ідеї оргкомітету Апімондії 2013 у Римі зустріли оплесками

Представники Організаційного Комітету ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії за спеціальним запрошенням Генерального Секретаря Апімондії взяли участь в дводенному засіданні Виконавчого Комітету Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій, що проходило 21-22 травня 2011 року в Італії.

Серед основних тем, що обговорювалися на засіданні:

-          Фінансування діяльності Апімондії – нові моделі фандрайзингу. Юрій Рифяк, координатора з комунікацій Організаційного комітету ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії висунув пропозицію створення в рамках Всесвітньої Федерації бізнес-клубу, що об’єднав би представників комерційного сектора в бджільництві з багатьох країн – створив для них нові можливості зустрічей, контактів, обміну досвідом, пошуку надійних партнерів та виходу на нові, перспективні ринки.

-          Жваве обговорення викликала пропозиція Президента Апімондії Жиля Ратія щодо створення п’яти нових постійних регіональних комісій, кожна з яких представляла б один із континентів. Завдяки такому диверсифікованому підходу Апімондія зможе брати активну участь у вирішенні актуальних проблем бджолярів Європи, Азії, Америки, Африки та Океанії.

-          Серед обов’язкових звітів голів постійних наукових комісій слід виокремити доповідь голови комісії з Апітерапії Др. Теодора Шербульє, у якій він відзначив проблему масового загромадження апітерапевтичної галузі низькоякісними продуктами та відверто «шарлатанськими» послугами, що становить проблему не лише для споживача, але і для компаній та практикуючих лікарів, що пропонують якісний продукт, і яким важко витримувати конкуренцію з агресивною рекламою шарлатанів. У якості ілюстрації своїх слів Др. Шербульє привів приклад «лікування» повітрям з вулика, з яким він стикнувся у США.

-          Члени Виконавчої Ради також прийняли проект змін до статуту Апімондії, що тепер очікує затвердження Генеральною Асамблеєю у вересні в Буенос-Айресі.

-          Делегація Аргентини, що є організаторами наступного, 42-го Міжнародного Конгресу Апімондії у вересні цього року, представила детальний звіт про хід підготовки. Серед досягнень аргентинських колег слід, зокрема, відмітити те, що координатори конгресу в Буенос-Айресі отримали понад 1000 наукових доповідей для наукової програми та вже реалізували понад 90% виставкової площі ApiExpo 2011. Зараз розглядаэться можливысть розширення ApiExpo – адже заявки від компаній продовжують надходити. Нагадаємо, що Україну – організатора Конгресу в 2013 році – буде представлено стендом, площею 50 м2, половина якого складатиметься з секцій вітчизняних компаній.

22 травня було проведено окрему зустріч між Правлінням Апімондії та представниками Організаційного комітету 43 Міжнародного Конгресу, за результатами якої був підписаний Сертифікат щодо Організаційного Комітету 43-го Міжнародного Конгресу Апімондії. Переклад сертифікату знаходиться нижче по тексту у пункті номер 3 довідкової інформації. 

Окрім того Президент та Генеральний Секретар уповноважили Президента Організаціного Комітету Тетяну Васильківську передати офіційний лист до Президента України Віктора Януковича – з пропозицією проведення зустрічі між ним та Жилем Ратія під час візиту останнього до України 12-16 липня 2011 року. Відповідний лист 26 травня 2011 року був переданий в Адміністрацію Президента Украни. Переклад листа знаходиться нижче по тексту у пункті номер 3 довідкової інформації.

Юрій Рифяк у своїй презентації зробив короткий звіт по виконаній Організаційним Комітетом ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії роботі з підготовки до Конгресу та розповів про інновації, що будеть внесені до програми Конгресу у Києві. Зокрема, обговорювалася наукова програма, що пройде під гаслом «За межі вулика: бджільництво та глобальні виклики». Усі голови наукових комісій отримали пропозиції щодо пріоритетних тем та критеріїв відбору доповідей для їх секцій. Головний принцип – вироблення пропозицій бджільницької науки для вирішення ключових проблем, що постають перед людством. Голова комісії здоров’я бджіл, професор Вольфганг Ріттер запропонував провести напередодні Конгресу у Києві саміт за участю представників ООН, Європейської комісії, ЄБРР та інших міжнародних організацій, присвячений проблематиці бджільництва у глобальному контексті.

З ідей соціально-культурних проектів найбільше захоплення в керівництва Апімондії викликала «Апімондія для дітей», або «Honeyland» - спеціальний павільйон з ігровими та дидактичними матеріалами (модель бджоли, вулика, оглядовий вулик, тощо), в якому в режимі нон-стоп протягом усіх 4-х днів конгресу проходитимуть майстер-класи, інтерактивні ігри, перегляди мультфільмів на бджільницьку тематику та інші заходи для дитячої аудиторії.

Схвальні відгуки також викликала концепція «Минуле, Сьогодення та Майбутнє Бджільництва», що об’єднує Музей бджільництва, виставку АпіЕкспо 2013 та Галерею сучасного мистецтва «Бджільництво ХХІ століття» в єдиний маршрут для відвідувачів Конгресу.

Загалом і проведена робота і задуми організаторів Конгресу 2013 у Києві були високо оцінені Виконавчою Радою Апімондії та викликали оплески усіх присутніх.

 


Довідково:

1. До Виконавчої Ради (Комітету) Апімондії входять: Президент, Віце-Президент, Генеральний Секретар Апімондії, а також – голови семи постійних наукових комісій.

2. Переклад офіційний листа до Президента України Віктора Януковича від Президента Апімондії Жиля Ратія:

Рим, 21 травня 2011                                                                        Віктору Януковичу, Президенту України

Шановний пане Президенте,

Я звертаюся до Вас цим листом в світлі події, важливої як для Міжнародної Федерації, яку я маю честь очолювати, так і для України: ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії, що має пройти в Києві у вересні 2013.

Я маю чудові спогади про мій останній візит до України в Серпні 2009 – всього за місяць до того як українські бджолярі виграли право проводити Конгрес у Києві. Не зважаючи на той факт, що це була 111-а країна, яку я відвідав під час своїх бджільницьких мандрів світом, вона справила на мене глибоке і тривале враження. Унікальна бджільницька культура та традиції разом з величезним комерційним та науковим потенціалом галузі ставлять Україну в один ряд з найважливішими націями у світовому бджільництві.

Однак, донедавна вся потуга бджільницької галузі України залишалася скоріш невідомою міжнародній спільноті. Лише протягом останніх п’яти років, завдяки постійним зусиллям Братства бджолярів України, ми відкрили для себе величезні можливості вашої країни.

Апімондія проводить міжнародні бджільницькі Конгреси з 1895, разом з численними конференціями та симпозіумами по всьому світу. Протягом понад століття сфера цих заходів сягнула далеко за межі вузьких бджільницьких предметів. Ми віримо, що наша міжнародна робота допомагає пришвидшити культурний ті науковий обмін між націями, заохочує ближчу та ефективнішу співпрацю бізнесу, дослідників та громадських організацій, пропагує гармонію у відносинах між людиною та природою.

Міжнародний Конгрес Апімондії у Києві безумовно стане важливою подією для вашої країни, посилюючи її імідж як глобального партнера бізнесу та науки, допомагаючи встановити нові економічні та культурні зв’язки і презентуючи Україну як важливу силу у Європейських харчовій та фармацевтичній галузях. Однак він також має усі шанси стати певною віхою в міжнародній бджільницькій історії. Апімондія переживає сьогодні важливі зміни – які вступлять у повну силу саме на ХХХХІІІ Конгресі. Далекоглядна тема, яку організатори обрали для Наукової Конференції – «За межі вулика: бджільництво та глобальні виклики» - покликана зміцнити нашу співпрацю з ООН. Історичний акт визнання Apis mellifera (Бджола медоносна) видом, що знаходиться під загрозою також може відбутися в Києві.

Таким чином для нас всіх буде добрим знаком якщо Президент України візьме ХХХХІІІ Міжнародний Конгрес Апімондії під свій особистий патронат.

Дозвольте мені запропонувати обговорити цю та інші важливі теми співпраці між нашою Міжнародною Федерацією та Вашою країною на особистій зустрічі у будь-який зручний для Вас час під час мого наступного візиту до України між 13 та 17 липня 2011.

До того часу я залишаюся

Щиро Ваш,

Жиль Ратія

Президент Апімондії