Прес-релізи

ІІ З’їзд ВГО «Братство Бджолярів України» - підсумки

У різдвяні дні 25 та 26 грудня у Львові в приміщенні готелю «Гетьман» відбувся ІІ З’їзд Всеукраїнської громадської організації «Братство бджолярів України». На З’їзді було затверджено нову редакцію статуту організації, обрано керівництво Братства та вручено перші членські квитки.

На цю подію члени ВГО «Братство бджолярів України» чекали давно, адже попередній з’їзд проходив ще в травні 2006. З того часу в організації сталося чимало змін, відбулися знакові для Братства події, найважливіша з яких – виборення права проведення в 2013 році 43 Міжнародного конгресу Апімондії.

Цій події було присвячено на з’їзді чимало уваги. Координатор з комунікацій Організаційого комітету Конгресу Юрій Рифяк розкрив для присутніх найцікавіші деталі кампанії з просування української заявки та представив, в перекладі українською,презентацію, що стала вирішальним аргументом, який схилив голоси Генеральної Асамблеї Апімондії на нашу користь. Було презентовано український сайт Конгресу: www.apimondia2013.org.ua, що міститиме постійно оновлювану інформацію про хід підготовки до події та можливі формати участі в підготовці та проведенні цієї найбільшої в історії вітчизняного бджільництва події українських бджолярів, волонтерів, спонсорів, інвесторів а також цікавих ідей та розробок. Спеціально для З’їзду було підготовано також українську версію фільму «Відкриття Європейського Медового Краю» (Discovery of the European Honeyland), що був одним з центральних елементів промоційної кампанії України.

Загалом на З’їзді були пристуні 115 делегатів, що представляли 18 обласних осередків Братства Бджолярів України та близько сотні гостей. Зокрема, учасників З’їзду привітали Начальник Головного управління Агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Дмитро Мороз, заступник Львівського міського Голови Василь Косів, Почесний Консул Австрійської республіки у Львові Ярослав Наконечний та інші офіційні особи. Пан Мороз наголосив, зокрема, на важливості розвитку напряму запилювального бджільництва та необхідності прийняття заходів з контролю за обробкою рослин отрутохімікатами, що становить велику небезпеку для бджіл. Цікавим був також виступ кавалера Національного Ордену Французької республіки за заслуги у галузі сільського господарства пана Бернара Вілема, що займається на території Львівщини виробництвом сирів з козячого молока за традиційними французькими рецептами.

Учасникам З’їзду були зачитані вітальні листи від Президента Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій «Апімондія» Жиля Ратія, Віце-президента Європейської Федерації «Апіславія», президента Балканської бджільницької федерації та Генерального директора Фундації Апімондії «FIITEA» Крістіана Константінеску та Президента Спілки бджолярів Молдови Штефана Кондратюка.

Голова Правління Братства Тетяна Васильківська у своєму звіті розповіла про основні події в діяльності ВГО «Браство Бджолярів України» в період з 2007 по 2010 роки. Хоча кожна подія описувалася максимально стисло, за цих чотири роки їх відбулося стільки, що звіт Голови Правління розтягнувся майже на годину. Програма семінарів волонтерів з США CNFA, візити Президентів Апімондії Азґера Юрґенсена та Жиля Ратія, взаємний обмін офіційними візитами з бджолярами Республіки Корея, курси підвищення кваліфікації для українських пасічників на базі Національного Аграрного Університету, перемоги українського меду та медових напоїв на Конгресах Апімондії та престижних міжнародних конкурсах, Свято меду, Всеукраїнський Медовий Чемпіонат, Міжнародний Форум «Медова Покрова» у Львові та виборення права проведення Апімондії-2013 – це лише частина переліку.

Звіт Голови Правління делегати З’їзду одноголосно визнали задовільним, а Тетяну Васильківську було переобрано на цю посаду на трирічний термін.

Одним з найважливіших рішень ІІ З’їзду Братства було прийняття нової редакції Статуту організації. Розробка та громадське обговорення цього документу тривали ще з 2008 року. У новій редакції усунуто ряд неточностей та протиріч, що утруднювали роботу Братства та реформовано, в бік спрощення, систему керівних органів організації.

У відповідності до нової редакції Статуту було обрано склад Ради Братства, що тепер складатиметься тільки з голів обласних осередків. Такім чином чітко закріплено принцип територіального представництва в організації. Головою Ради було обрано Сергія Олексійовича Шмулю.

Новообраний Голова Ради подякував братчикам за довіру та представив зібранню проект Етичного Кодексу НУО українського бджільництва, що ляже в основу принципів діяльності оновленого Братства.

Також відбулися вибори до представницького органу – Колегії Братства, що включатиме відомих представників галузі, науковців та громадських діячів. Членами Колегії стали, зокрема, Головний редактор журналу «Український Пасічник» Микола Осташевський, Завідувач кафедри аптечної технології ліків Національного Фармацевтичного Університету (м. Харків) академік Олександр Тихонов, Директор інституту тваринництва УААН професор Євген Руденко, Директор Національної лабораторії якості та безпеки продукції АПК Сергій Мельничук, відомі в галузі науковці, проф. Віктор Поліщук та проф. Петро Хмара, ряд інших достойних представників українського бджільництва.

Окремим рішенням З’їзд затвердив новий логотип організації: композицію з жовтого, синього та зеленого шестикутників різних розмірів, що нагадує бджолу, яка підлітає до квітки. Логотип символізує єдність бджолярів з різних регіонів України.

Ще одним важливим кроком на шляху реформування Братства стало прийняття концепції фінансування організації шляхом залучення членських внесків. Протягом першого кварталу 2011 року в обласних осередках Братства буде проходити обговорення суми внеску, з остаточним її затвердженням Радою у березні.

Наприкінці З’їздом було прийняте звернення до президента Апімондії Жиля Ратія, в якому члени Братства засвідчили свою відданість принципам міжнародної співпраці у бджільництві, висловили зацікавленість у подальшому поглибленні партнерства та обміну досвідом з колегами в усіх країнах світу, запевнили, що Конгрес Апімондії 2013 року в Києві пройде на найвищому рівні та вирішили взяти посильну участь у глобальному діалозі бджільницької спільноти та урядового сектора з метою визнання Apis Mellifera видом, що знаходиться під загрозою.

Наприкінці делегати з’їзду отримали першу партію пластикових членських квитків Брастства та сертифікати учасників. Найактивнішим членам та партнерам організації було вручено почесні грамоти.

Другий день З’їзду розпочався першим урочистим засіданням оновленої Ради Братства. Засідання проходило у відкритому форматі: багато братчиків мали можливість поділитися з членами Ради своїми ідеями, пропозиціями чи зауваженнями до діяльності Братства бджолярів. Відтепер такий формат засідань буде традиційним.

Позакінченню Ради делегати та гості, на запрошення голови Буського районного осередку Братства Олега Ільківа, попрямували до міста Буськ. Тут, в присутності представників усіх християнських конфесій, відбулося урочисте освячення хоругви Буського осередку.

Закінчилася програма З’їзду екскурсією до знаменитого Олеського замку та святочною гостиною.

Додатково:

  • Офіційний сайт ВГО «Братство бджолярів України»:www.honeyua.com
  • Український сайт XXXXIII Міжнародного Конгресу Апімондії:www.apimondia2013.org.ua