Прес-релізи

Прес-конференція на тему: "Український мед та гопак у Буенос-Айресі"

Україна виборола право приймати у 2013 році Всесвітній бджільницький Конгрес, а наш мед та медові напої вже вдруге офіційно визнано кращими в світі.4 жовтня 2011 року, о 10:30, в конференц-залі інформаційного агентства УНІАН відбулася прес-конференція за участі членів Організаційного Комітету ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії під назвою «Український мед та гопак у Буенос-Айресі».

Україна офіційно отримала естафету Всесвітнього бджільницького Конгресу.

Офіційна делегація Організаційного комітету у складі 5 чоловік щойно повернулася з м. Буенос Айрес (Аргентина), де з 21 по 27 вересня проходив 42 Всесвітній Бджільницький Конгрес. Україну на ньому представляли:

-          Тетяна Васильківська: Президент Організаційного комітету, Голова ВГО «Братство Бджолярів України»;

-          Юрій Рифяк: Координатор з комунікацій Організаційного комітету;

-          Марія Рифяк: Адміністративний координатор Організаційного комітету;

-          Степан Керек: член наукової комісії з біології бджоли Організаційного комітету;

-          Володимир Шевчук: член Організаційного комітету, Голова Львівського обласного осередку ВГО «Братство Бджолярів України»;

Загалом 42 Конгрес Апімондії відвідало понад 8,5 тис. учасників, з яких понад 3 тис. зареєструвалися як повні делегати.

Згідно зі звітом Генерального Секретаря Апімондії Ріккардо Джанноні-Себастьяніні, на Конгресі були присутні представники 70 бджільницьких асоціацій, що представляють 48 країн.

Головним завданням Української делегації був старт кампанії з міжнародного просування наступного, 43 Конгресу Апімондії, що проходитиме восени 2013 року в Києві та стане найбільшою міжнародною подією в Україні після ЄВРО 2012. З першого дня Конгресу на українському стенді Апімондії 2013 безперервно проходили переговори та зустрічі. Приємно вразила кількість бажаючих заздалегідь зарезервувати стенд на ApiEXPO-2013. Результати попереднього резервування свідчать, що у Києві слід чекати великі делегації з Польщі, Китаю, Росії, Данії, Туреччини, Кореї та багатьох інших країн.

Наукова конференція 42 Конгресу Апімондії, що проходила під гаслом «До стабільного бджільництва, що стимулює розвиток» зібрала рекордну кількість заявок – понад 1000! Україну було представлено двома доповідями: «Карпатські бджоли України» (В. Гайдар, С. Керек, І. Мерцин), яку в секції «Біологія бджоли» представив Степан Керек, та «Бджільництво та Апітерапія в Україні», представлена в секції «Апітерапія» Юрієм Рифяком. Крім того, 5 наукових робіт українських авторів було включено до програми у формі постерів. Автори: В. Гайдар, П. Хмара (2 постери), Л. Шеремет та О. Тихонов.

Юрій Рифяк також взяв участь у круглому столі «Світове бджільництво» з презентацією про сучасний стан галузі в Україні.

Увечері 22 вересня українська делегація дала урочистий прийом на честь Виконавчого комітету Апімондії, голів бджільницьких асоціацій та учасників АпіЕКСПО-2011. Гостей, окрім традиційних аргентинських страв та гарного вина, частували «Медовою з перцем», традиційними українськими піснями й танцями. Насичена культурна програма, як і багато іншого, стала можливою завдяки Центральній Українській Репрезентації в Україні. Варто також відзначити підтримку посольства України в Аргентинській Республіці в особі Надзвичайного та повноважного посла Олександра Тараненка та Керівника торгівельно-економічної місії Юрія Крутоверцева.

25 вересня, під час урочистої церемонії закриття 42 Міжнародного Бджільницького Конгресу, Президент Апімондії Жиль Ратія вручив Тетяні Васильківській колар Президента Конгресу Апімондії, що містить 42 пластини з вигравіруваними місцями та датами проведення усіх попередніх Конгресів. Після цього на сцену вийшли учасники українського танцювального колективу в Буенос-Айресі, що привітали всіх гостей конгресу традиційними українськими хлібом та сіллю.

Завершив 42 Міжнародний Бджільницький Конгрес запальний гопак.

Контактна особа:
Рифяк Марія
098 64 39 369
mariia@apimondia2013.org.ua