Прес-релізи

За декілька днів розпочнеться 42-ий Конгрес Апімондії 2011

Україна виборола право приймати у 2013 році Всесвітній бджільницький Конгрес, а наш мед та медові напої вже вдруге офіційно визнано кращими в світі.Україна виборола право приймати у 2013 році Міжнародний бджільницький Конгрес, але попереду ще залишається основний рубіж на шляху до його проведення - участь у 42-ому Міжнародному Конгресі Апімондії 2011.

Раз на два роки бджолярі з усього світу, провідні науковці, спеціалісти та фахівці-практики, керівники найбільших світових комерційних структур та лідери національних бджільницьких громадських організацій збираються всі разом на чергових Конгресах Апімондії. Адже для всіх представників галузі бджільництва це унікальна можливість для обміну досвідом та пошуку вирішень ключових проблем галузі, це місце зустрічі по інтересам великої кількості фахівців та любителів, це місце, де презентуються ключові досягнення та розробки, це місце, де укладаються бізнес контракти та домовленості.

Отже, з 21 по 25 вересня 2011 року проходитиме 42-ий Міжнародний бджільницький Конгрес Апімондії, право проводити який має Аргентина. Місцем проведення цієї "Події року у бджільництві" є столиця Аргентини, адміністративний, культурний і економічний центр країни й одне з найбільших міст Південної Америки - місто Буенос-Айрес. Проходитиме Конгрес Апімондії у Міжнародному Конференц Центрі "Ля Рурал", що має 100-річну історію проведення заходів міжнародного рівня.

42-ий Міжнародний Конгрес бджільництва Апімондія 2011 обіцяє стати цікавим та інноваційним у багатьох аспектах, як програмних, так і культурних. Основні нововведення стосуються в першу чергу розширення стандартної наукової програми Конгресу.

Наукова конференція, у рамках 42-ого Конгресу Апімондії, проводитиметься під загальною назвою “Toward a sustainable apiculture that fosters development”, або українською - "До сталого бджільництва, що сприяє розвитку". В її рамках пройдуть 7 пленарних засідань Постійних Наукових Комісій Апімондії та16 наукових тематичних симпозіумів, а також постер-презентації, які будуть змінюватися кожен день відповідно до тематики. Крім того проходитимуть дводенні пре та пост симпозіуми з окремими тематиками.

Цікавим є впровадження в програму "Корострокових курсів", що своєрідними невеликими навчальними курсами підвищення кваліфікації для професійних бджолярів, із залученням провідних фахівців світового рівня. Проводитимуться вони протягом півтора години паралельно у всіх чотирьох залах, після завершення наукових сесій, пленарних засідань та тематичних симпозіумів. Основними темами обраними організаторами для "Корострокових курсів" підвищення кваліфікації є "Санітарний менеджмент пасіки", "Диверсифікація пасіки", "Менеджмент пасіки", "GMP" та "Розмноження пасіки", що обіцяють бути не тільки пізнавальними, а й інтерактивними та динамічними.

Ще одним цікавим елементом 42-ого Конгресу Апімондії в Аргентині мають стати тематичні круглі столи, що проходитимуть у спеціальному "Четвертому залі". Дискусії будуть проходити за участі різних суб’єктів бджільницького ланцюга (дослідників, технологів, бджолярів та торговців), чиї думки та досвід будуть сприяти процесу обговорення ключових тем, що стосуються проблематики навколишнього середовища, організації, управління якістю та ринками,  а також технологічних проблем по розробці нових продуктів для здоров’я людини.

Значно розширивши наукову частину Конгресу організатори очікують, що захід відвідає понад десять тисяч учасників із понад 70 країн світу. Хоча це не все, що може бути цікавим для потенційних учасників та делегатів Конгресу. Всі бажаючі матимуть змогу відвідати екскурсії по місту, а після завершення Конгресу вибрати один із запропонованих технічних турів (три одноденні та чотири двохденні на вибір), що дозволять наочно познайомитися з бджільництвом Аргентини. Але це ще не все, адже і для тих, хто хоче просто відвідати Аргентину, організатори запропонували шість неймовірно цікавих туристичних програм по Аргентині і один тур по Уругваю. Організатори продумали все так, щоб кожен знайшов саме те, що йому потрібно.

Звичайно, що 42-ий Конгрес Апімондії ніяк не обійдеться без присутності України, адже саме в українській столиці, місті Києві у 2013 році проходитиме наступний 43-ій Міжнародний Конгрес. А представлятимуть офіційно Україну в Аргентині члени Організаційного Комітету "ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії":

  • Тетяна Васильківська - Президент Організаційного Комітету та голова української делегації;
  • Юрій Рифяк - координатор з комунікацій Організаційного Комітету;
  • Марія Рифяк - адміністративний менеджер Організаційного Комітету;
  • Степан Керек - член наукової комісії Організаційного Комітету;
  • Володимир Шевчук - голова Львівського осередку ВГО «Братство Бджолярів України» та члена Організаційного Комітету.

Для української делегації це хороша нагода не лише побачити рівень організаційної роботи, зустрітися зі старими знайомими, обмінятися досвідом, а й представити Україну на окремому стенді та налагодити ділові та партнерські стосунки з потенційними учасниками та спонсорами Конгресу в Україні.

Спеціально для цього, на стенді B21 на ApiExpo-2011 українці представлять офіційний промо-каталог 43-ого Конгресу та колекцію ексклюзивних значків. На стенді постійно працюватимуть представники української делегації, які надаватимуть усю необхідну інформацію про підготовку до Конгресу в Україні. Окрім того, відбудуться ранні реєстрації учасників за акційним тарифом150 євро та домовленості щодо оренди стендів на ApiEXPO-2013 у Києві.

Представники з України візьмуть участь у засіданні Генеральної Асамблеї Апімондії, голосуванні за важливі зміни до статуту, у виборах Президента Апімондії, першого голови постійної комісії Європи та голів постійних наукових комісій. Також голосуватимуть за місце проведення наступного після Київського, 44 Конгресу Апімондії. Серед кандидатів: Пекін (КНР) та Теджон (Південна Корея).

23 вересня, наша делегація підготувала для почесних гостей урочистий прийом в українському стилі. Окрім частувань, гостей розважатимуть танцями та народними піснями українці з Центральної Координації Українців в Аргентині. Гості матимуть нагоду ближче ознайомитися із національною культурою нашої країни.

24 вересня буде найбільш насичена програма, адже представники делегації братимуть участь в обговоренні на Круглому столі «Бджільництво Світу»,крім того Юрій Рифяк доповідатиме в науковій секції Апітерапії «Індикатори виробництва апітерапевтичних засобів» з роботою на тему «Бджільництво та Апітерапія в Україні», а Степан Керек презентуватиме доповідь в науковій секції Біології бджіл «Харчування та фізіологія / Біорізноманітність та Консервація» на загальну тему «Карпатські бджоли України».

А 25 вересня, під час Церемонії Закриття, Президент 42-ого Міжнародного бджільницького Конгресу Апімондії офіційно передасть естафету Президенту Організаційного Комітету "ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондії" Тетяні Васильківській, яка виступить з презентацією майбутнього Конгресу Апімондії в Україні. Помагатимуть їй у цьому всі представники української делегації, а також представники Посольства України у Аргентині, очільники діаспори та члени українських організацій Аргентини.

Після повернення української делегації у Києві відбудеться прес-конференція, що буде своєрідним звітом по результатам поїздки та приводом для інформування представників преси про перебіг підготовки до Конгресу Апімондії