Прес-релізи

Український мед визнано кращим в світі

Україна виборола право приймати у 2013 році Всесвітній бджільницький Конгрес, а наш мед та медові напої вже вдруге офіційно визнано кращими в світі.Українські бджолярі завоювали 4 золоті та 4 бронзові медалі на найпрестижнішому Всесвітньому бджільницькому Конгресі АПІМОНДІЇ.

На ХХХХ Всесвітньому Конгресі Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій АПІМОНДІЯ, що проходив з 9 по 14 вересня цього року в австралійському Мельбурні, Україна отримала найбільше нагород з-поміж понад 100 країн-учасницьза винятком господарів, австралійців. Це найвище досягнення вітчизняного бджільництва на міжнародній арені за всю історію.

Особливої уваги серед отриманих нагород заслуговує перемога у найпрестижнішій категорії – «Комерційний мед», – завдяки якій український мед з білої акації віднині офіційно носить титул Кращого Меду Світу. Варто відзначити також золоту медаль за краще сухе медове вино та гран-прі Всесвітньої бджільницької виставки ApiEXPO-2007 – золоту медаль за кращий виставковий стенд. Іще одну найвищу нагороду отримано у номінації «Бджільницькі колекції» – за унікальну збірку поштових марок на тему бджільництва, зібрану луцьким пасічником Миколою Іщуком. Бронзу завойовано у категоріях «Декоративні свічки з натурального бджолиного воску», «Комерційний натуральний бджолиний віск», «Декоративна демонстрація з меду та воску», а також «Дидактичний матеріал на тему бджільництва» – за колекцію печаток зі словом «Мед» сорока різними мовами. Кульмінацією тріумфу стало присвоєння голові української делегації Тетяні Васильківській титулу «Медової Королеви Апімондії 2007» – із відповідним врученням корони, стрічки та брошки у формі бджоли.

В цілому, як відмічають учасники Конгресу з різних країн, Україна, що до того була мало відома у світовій медовій галузі, на австралійському форумі зробила справжній фурор, голосно заявивши про свій потенціал одної з провідних бджільницьких країн світу.
За висловом Голови Організаційного Комітету Конгресу та Президента Асоціації Бджолярів Західної Австралії Террі Раяна (Terry Ryan), «у вересні 2007 року українські бджолярі поставили Україну на бджільницьку карту світу»!

«Головною метою нашої місії на цьому високому форумі – каже пані Васильківська – було представлення світовій спільноті України як потужної бджільницької країни з водночас глибокими традиціями цього благородного промислу, багатою культурою та сучасними науково-обумовленими методами ведення господарювання. Відомо, що Україна входить у число найбільших країн – виробників меду у світі. Щороку вітчизняна бджільницька галузь дає понад 50 тисяч тон цього солодкого продукту. Однак реалізація меду досі залишалася для наших пасічників великою проблемою. Фактична відсутність цивілізованого експорту та низький рівень споживання меду в самій Україні в останні роки призвели до ситуації, коли понад 50 відсотків меду щороку залишалися нереалізованими. Для подолання цієї проблеми, спільними зусиллями громадських організацій та представників бізнесу в 2006 році було розроблено Національну програму розвитку бджільницької галузі «Солодке відродження». Вихід українського меду на світовий ринок, який нам вдалося так ефектно здійснити на Конгресі в Австралії є одним з головних завдань у рамках цієї програми.»

Переможна українська делегація складалася з 5 осіб:

  1. Тетяна Юріївна Васильківська, директор ТОВ «Зіп Технолоджіс Україна», Голова правління ВГО «Братство бджолярів України»;
  2. Сергій Гнатович Уласік, голова ВГО «Братство бджолярів України»;
  3. Віктор Петрович Поліщук, професор кафедри бджільництва Національного Аграрного Університету; член Ради ВГО «Братство бджолярів України»;
  4. Юрій Тадеушович Рифяк, керівник відділу маркетингу ТОВ «Зіп Технолоджіс Україна»; член правління ВГО «Братство бджолярів України»;
  5. Анатолій Дмитрович Харковенко, керівник технічного відділу ТОВ «Зіп Технолоджіс Україна»; член правління ВГО «Братство бджолярів України».

На Всесвітній виставці ApiEXPO-2007, що проходила у рамках Конгресу, український мед, медові напої та вироби з натурального бджолиного воску презентувалися під торгівельною маркою «Бджолина ферма «Медяна роса».
Головною окрасою українського стенду, що отримав гран-прі виставки, стала найбільша у світі декоративна воскова свіча, виготовлена колективом майстрів на чолі з художнім керівником проекту «Медяна Роса» Юрієм Рифяком. Висота свічки-рекордсмена – 2 метри, маса – 100 кілограмів. Відлита вона з натурального жовтого бджолиного воску – того самого, який було також відзначено нагородами Конгресу. Поверхня виробу суцільно вкрита тонким скульптурним декором, головною частиною якого є спіральний барельєф, що зображує усю історію України – від найдавніших часів до сьогодення. У барельєфі використано понад 100 символічних та реальних історичних постатей, кожна з яких є повністю індивідуальною. В останній день Конгресу цей унікальний витвір було урочисто передано представникам української діаспори в Австралії, що дуже допомогла в організації візиту українських бджолярів на цей далекий континент.

Важливо, що на цьому Конгресі Україна вперше була представлена у науковій програмі Апімондії. Доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри бджільництва НАУУ Віктор Петрович Поліщук доповіддю «Селекція українських бджіл» відкрив наукову сесію у секції з біології бджіл. Таким чином вперше на такому високому вченому зібранні пролунала українська мова.

На засіданні Генеральної Асамблеї Всесвітньої Федерації Генеральним Секретарем Апімондії, паном Рікардо Джаноні-Себастіаніні було оголошено про набуття Всеукраїнською Громадською Організацією «Братство Бджолярів України» повного членства в Апімондії.
Таким чином Україна офіційно долучилася до світової бджільницької спільноти.

Довідка:

Всесвітні Конгреси Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій АПІМОНДІЯ проводяться починаючи з 1897 року раз на 2 роки у різних країнах світу. Це найбільша подія у світовому бджільництві, що збирає провідних вчених, бізнесменів, громадських діячів у бджільництві та просто бджолярів з усіх куточків світу. Два попередні Конгреси проходили в Словенії та Ірландії, наступні відбудуться у 2009 та 2011 у Франції та Аргентині відповідно. Ювілейний ХХХХ Конгрес в австралійському Мельбурні став одним з найбільших в історії Апімондії, зібравши бджолярів з більш як 100 країн світу. Протягом кожного з п’яти днів 9-14 вересня форум відвідувало понад 2000 осіб. На церемонії закриття Конгресу керівник української делегації Тетяна Васильківська офіційно заявила про подання заявки на проведення Апімондії-2013 в Україні.